Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Co najlepiej na stawy 
Autor Wiadomość

Post Co najlepiej na stawy
Witam mam pytanko co polecacie na stawy?jakie suplementy polecacie z których byliście zadowoleni ?bede wdzieczny za odp pozdrawiam

So maja 08, 2010 8:02 pm

Post Re: Co najlepiej na stawy
glukozamina

So maja 08, 2010 8:16 pm

a oprócz tego??chodzi mi tez o inne produkty

So maja 08, 2010 8:17 pm

AnimalFlex - u mnie i u paru znajomych się sprawdził, zazwyczaj po 1,5 - 2 puszkach.

So maja 08, 2010 9:25 pm

Joint Therapy Plus-90tab.67zł..dla mnie nr.1 zawsze go używam jak mam problemy ze stawami i nigdy się nie zawiodłem.Klienci mojego sklepu też są bardzo zadowoleni z tego produktu.Dobry jakościowo suplement za rozsądną cenę.Efekty odczuwalne już po kilku dniach suplementacji.

So maja 08, 2010 10:26 pm

możesz wprowadzić drobne produkty w diecie takie jak galaretka i kurze łapki ;/ kurze łapki są ochydne, taką radę dał mi kiedyś lekarz, sądzę że skuteczność tej rady jest dosyć średnia

glukozamina, kiedyś czytałem gdzieś że podobno nie działa (ale myślę, że prawdziwość tej informacji również jest mocno średnia), a cena jest odjazdowa, jak za parę tabletek o niewyszukanym składzie.

Lepszym wyborem będą regeneratory stawów podane wyżej przez kolegów :)

jeszcze rada z działu doping - nandrolon, dobrze nawadnia stawy i zmniejsza ból (taka ciekawostka, osobiście odradzam saa)

Jeśli chodzi o uszkodzone powierzchnie stawowe to niewiele można zdziałać, bo takowe regenerują się tylko na skrajnych fragmentach, doraźnie można wpłynąć na produkcję płynu stawowego przez kaletki, w czym pomogą ci wspomniane regeneratory stawów. zbyt mała ilość płynu stawowego objawia się strzelaniem. ból w stawie może byś spowodowany przez uszkodzenie powierzchni stawowych, bądź też torebki stawu, w obu wypadkach dobrze zasięgnąć porady specjalisty.

a tak w ogóle to co ci w te stawy?

N maja 09, 2010 12:46 am

Adam, żelatyna w takich produktach jak min. galaretka lub kisiel nie załatwi sprawy. Zdecydowanie rozsądniej jest zaopatrzyć się w dobry suplement ;)

N maja 09, 2010 12:58 am

Niestety żelatyna w działaniach prewencyjnych nie jest najważniejsza. Jeżeli porównamy stawy do auta to kolagen (podstawowa struktura białkowa kości) to pasek rozrządu, a aminocukry (glukozamina, chondroityna), budujące powierzchnie stawowe, produkujące maź stawową, to olej silnikowy. Częściej trzeba wymieniać olej silnikowy niż pasek rozrządu. Wniosek jest prosty kolagen zużywa się wolniej (okres półtrwania - około 300 dni) niż aminocukry, które zużywają się po 2-3 tygodniach, a przy dużym natężeniu wysiłku szybciej. Stąd ważniejsza jest kwestia dostarczania elementów budujących powierzchnie stawowe (aminocukry) wraz z kompleksem substancji antyzapalnych np. kurkumina, wyciąg z imbiru, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych ("naturalne smarowanie").

Wyjątkiem są stany poopercyjne, złamania kości, które wymagają dostaw kolagenu ponieważ wiążą się z uszkodzeniem struktur białkowych elementów kostnych.

N maja 09, 2010 9:23 am

pani Kasiu a jaki produkt pani poleca?bede wdzieczny za odp?Boli mnie łokiec, ból promieniuje od przedramienia do łokcia,wczoraj robiłem biceps to strasznie mnie bolało.

N maja 09, 2010 12:38 pm

Mariotto - no tak jak napisałem galaretka i inne żelatyny to średni pomysł, poparłem suplementacje, dodanie produktów zawierających żelatynę w diecie sądzę że należy czasem coś takiego stosować ale nie nastawiać się na diametralne efekty. to tak jak z małymi cząstkami (sposobami) które skumulowane dają efekty, same w sobie działają praktycznie mało zauważalnie.

Czarny - idź do lekarza po diagnozę, może masz coś z więzadłami, może masz niestabilny staw, albo coś z torebką stawową itp, ból może być spowodowany mnóstwem przyczyn.

N maja 09, 2010 2:21 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona